Şifalı Taşlar

Milyonlarca yıllık bir serüvenin ardından çeşitli mineral ve kayaçlardan meydana gelen şifalı taşlar göz alıcı renkleri ve iyileştirici güçleriyle insanoğlunun dikkatini çekmeyi başarmıştır. Keşfedilmesi ve günlük yaşamın bir parçası haline gelmesi ise çok eski uygarlıklara dayanmaktadır. Farklı kültürlerde benzer anlamlar taşıyan bu taşlar ruhun ve bedenin şifacısı olarak adlandırılmaktadır. Farklı enerjilere sahip olan bu taşların toprak anadan gelen bir parça olduğu kabul edilir ve yeryüzünün tüm enerjisini dünyaya yaydıklarına inanılır.

Şifalı taşların bir titreşimi ve frekansı olduğu düşünülmekte ve hatta bu taşlar astroloji ile bağdaştırılmaktadır. Burçların enerjisine göre şifalı taşların sınıflaması yapılmakta ve kişiye en uygun taşlar burçlarına göre belirlenmektedir. Taşların enerjisine inanıldığı ve doğru şekillerde kullanıldığı takdirde bedeni ve ruhu olumlu yönde etkilediği ise kullanan pek çok insan tarafından kabul edilmektedir. Sadece bir aksesuar ya da dekorasyon ürünü olmaktan daha büyük anlamlar taşıyan şifalı taşlar doğru bir şekilde kullanıldığında etkilerini göstermeye başlayacaktır. Fiziksel ve ruhsal yönden olumlu etkilerini görmek için tek yapılması gereken şey doğru taşı seçmek ve onu sahiplenmektir.

Şifalı taşların kullanımında tek bir taşı tercih etmek ya da aynı anda bir kaç farklı taşı kullanmak mümkündür. Beraber kullanılan şifalı taşlar birbirlerinin enerjisini yüceltecek ve arttıracaklardır. Cüzdanda, cepte, yastık altında ya da bir aksesuar ile vücutta taşılanabilen bu taşların bazıları ruh halini yükseltirken bazıları da stresi ve huzursuzluğu yatıştırmak için kullanılır. Fiziksel ve ruhsal olarak farklı amaçlar için farklı şekillerde kullanılabilen bu taşlardan; Yeşim taşı huzur ve uyum, Amber enerji, Aytaşı aşk, Yıldız taşı şans, Apatit odaklanma, Obsidyen arınma, Amazonit ise samimiyet ve iletişim için tercih edilebilir.

Taşların satın alınması ve kullanımı öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise tercih edilen şifalı taşların gerçek olup olmadığıdır. Gerçek olmayan bir taştan şifa beklemek hayal kırıklığı ile sonuçlanabileceği gibi boşa zaman ve para harcamaya da sebep olabilir. Bu yüzden şifalı taşları satın alırken güvenilir yerleri tercih etmek oldukça önemlidir.